Kurtki Robocze Odblaskowe BHP

Odzież robocza BHP – jak wybrać kurtkę roboczą?

Taka odzież robocza BHP jak kurtka robocza powinna być wygodna i odpowiednia, jeśli chodzi o jej przeznaczenie do pracy na określonym stanowisku. Jednak te wytyczne nie są zbyt pomocne, ponieważ liczą się bardziej szczegółowe kryteria, które sprawiają, że markowa odzież robocza jest lepiej dopasowana. Na co zwrócić uwagę przy doborze kurtek roboczych? Jakie cechy mogą przesądzić o wyborze danego modelu i dlaczego warto kupować właśnie polary robocze? W naszej ofercie zamówisz idealne kurtki polarowe, które sprawdzą się praktycznie w każdych warunkach i na każdym stanowisku.

Odzież ostrzegawcza odblaskowa

Przeznaczenie

Warunki atmosferyczne, pory roku

Całoroczne

Wiele kurtek roboczych odblaskowych dostępnych w naszej ofercie można nosić przez cały rok. Jednym z takich modeli jest Driverodblaskowa kurtka robocza SirSafety.

Jesień/wiosna

Wybierając jeden z modeli kurtek roboczych odblaskowych Helly Hansen, będzie można założyć tę odzież zarówno jesienią, jak i wiosną. Np. kurtkę roboczą BHP Lemon Hi-Vis.

Ocieplana

Wybierając kurtkę roboczą odblaskową Berg od Helly Hansen, można z powodzeniem nosić ją, gdy temperatura spada poniżej zera.

Odzież ostrzegawcza odblaskowa BHP

Przykładem odblaskowej odzieży ostrzegawczej BHP, którą można u nas zamówić, jest kurtka robocza odblaskowa Ivalo producenta SirSafety.

Kurtki odblaskowe męskie

Wszystkie kurtki odblaskowe, które są dostępne w naszym sklepie, są przeznaczone dla mężczyzn. Wśród nich są modele marki Helly Hansen (np. Magni Lime) , a także SirSafety (m.in. Motorway Split).

Branża

Uniwersalna

Warto zdecydować się na odblaskową kurtkę roboczą BHP SirSafety Driver – idealnie sprawdzi się w dowolnym sektorze przemysłowym.

Kurtki robocze odblaskowe – z jakiego materiału?

Poliester

Odblaskowe kurtki robocze wykonane wyłącznie z poliestru to odzież robocza Helly Hansen Berg, wyposażona również w poliestrową ocieplinę. W kurtce Icu Hi Vis Helly Hansen poliester również jest podstawowym materiałem – ta odzież robocza odblaskowa nie ma ociepliny.

Poliester z domieszką

Bawełny, materiału fluorescencyjnego i odblaskowego

Kurtka odblaskowa robocza SirSafety Rush zawiera 80% poliestru i 20% bawełny Twill. Dodatkowo jest powlekana materiałem fluorescencyjnym (0,80 m2) i odblaskowym (0,20 m2).

Mikropolaru, materiału fluorescencyjnego i odblaskowego

Starmax – ta kurtka odblaskowa BHP od SirSafety jest wyposażona z wewnętrzną warstwę z mikropolaru (144 włókna). Wśród zastosowanych materiałów jest fluorescencyjny (0,50 m2) i odblaskowy (0,13 m2).

Poliuretanu, materiału fluorescencyjnego i odblaskowego

Odblaskowa kurtka robocza BHP SirSafety, Motorway Split, jest wykonana zarówno z poliestru, jak i pokryta poliuretanem oraz materiałem fluorescencyjnym (0,80 m2) i odblaskowym (0,20 m2).

Laminatu Oxford 150D, bawełny

Model kurtki odblaskowej Driver od SirSafety jest pokryty laminatem Oxford 150D, a podstawowe materiały to poliester (80%) i bawełna (20%).

Tkanina Clipper-Tex, materiał fluorescencyjny i odblaskowy

Decydując się na kurtkę roboczą odblaskową BHP Ivalo od SirSafety, można zauważyć, że jest wykonana z materiału Clipper-Tex 4w1, a także pokryta materiałem fluorescencyjnym (0,80 m2) i odblaskowym (0,20 m2).

Poliamid

Kurtka SoftShell robocza BHP Helly Hansen jest w całości wykonana z poliamidu (materiał główny i wzmocnienie).

Kurtki robocze odblaskowe – jak czyścić?

Pranie przemysłowe

Profesjonalista chciałby prać kurtkę roboczą odblaskową przemysłowo? Może zdecydować się na odzież roboczą Rush od SirSafety.

Pranie w pralce w temperaturze 40 stopni Celsjusza

Decydując się na odzież odblaskową ostrzegawczą Helly Hansen, można prać te modele kurtek w pralce. Wymagana temperatura to 40 stopni Celsjusza. Ta odzież robocza odblaskowa od Helly Hansen nadaje się też do suszenia w suszarce (w niskiej temperaturze). Należy przy tym pamiętać, że kurtek roboczych odblaskowych Hi-Vis Valley oraz Lime nie należy ani wybielać, ani prasować, ani czyścić chemicznie.

Kurtki robocze odblaskowe z certyfikatem

Spełnia normy europejskie

Wybierając np. kurtkę roboczą ostrzegawczą BHP SirSafety Starmax, można mieć pewność, że spełnia standardy europejskie (zgodnie z certyfikatem EN 20471).

Spełnia normy europejskie, chroni przed złymi warunkami pogodowymi

W sklepie MarkoweBHP można zamówić odzież ostrzegawczą odblaskową SirSafety lub Helly Hansen z certyfikatami EN 343 (ochrona przed złymi warunkami atmosferycznymi), a także EN 20471 (spełnia normy europejskie dla odzieży ostrzegawczej). Przykładem jest kurtka robocza odblaskowa Ivalo MC4115H1 SirSafety i odblaskowa kurtka robocza BHP Icu Orange Hi-Vis Helly Hansen.

Chroni przed złymi warunkami pogodowymi

Odblaskowa kurtka robocza BHP SoftShell od Helly Hansen ma certyfikat EN 343 – jest idealna dla profesjonalistów, którzy potrzebują najlepszej ochrony przed niesprzyjającą pogodą.

Kurtki robocze odblaskowe – jaki rozmiar?

M-XXL

W rozmiarach od M do XXL można zamówić u nas kurtkę roboczą odblaskową Helly Hansen, Berg.

S-3XL

Zarówno wierzchnia odzież ostrzegawcza odblaskowa SirSafety, jak i Helly Hansen jest dostępna w rozmiarze od S do 3XL. Przykładem jest Starmax SirSafety oraz Icu Orange Hi-Vis od Helly Hansen.

Odzież ostrzegawcza odblaskowa z regulacją

Mankiety

W niektórych kurtkach roboczych odblaskowych BHP SirSafety można regulować mankiety zapisane na rzep, np. w modelu Starmax. Natomiast w kurtce odblaskowej SirSafety Rush reguluje się mankiety za pomocą guzików.

Pas

W odzieży roboczej odblaskowej Rush od SirSafety można regulować pas za pomocą bocznych guzików.

Kaptur, kołnierz, mankiety, dół

Są w naszej ofercie kurtki odblaskowe Helly Hansen, które można regulować na wiele sposobów. Przykładowo, wybierając model z serii Hi-Vis, uda się dopasować kurtkę odblaskową, regulując kaptur (w pionie i poziomie), kołnierz (na środku z tyłu), a także mankiety i dół za pomocą elastycznego ściągacza.

Kurtka robocza odblaskowa z kieszeniami

Bocznymi, wodoodpornymi, na piersi, na zamek

Wybierając jedną z kurtek roboczych odblaskowych SirSafety, można spodziewać się, że będzie wyposażona w liczne kieszenie. Przykładowo model Ivalo MC4115H1 ma dwie kieszenie po bokach, dwie wodoodporne skrytki (z patkami i rzepem), a także kieszeń na piersi i jedną zapinaną na zamek.

Wpuszczanymi, na piersi, na zamek

Kurtka odblaskowa BHP SirSafety Starmax to idealny wybór, jeśli poszukuje się wierzchniej odzieży roboczej z odblaskami, wyposażonej w kieszenie z zamkiem błyskawicznym. W kurtce Starmax są takie trzy (jedna na piersi i dwie inne), a także można skorzystać ze wpuszczanych skrytek.

Bocznymi, na piersi, wewnętrzną pionową

Motorway Split – w tej odblaskowej kurtce roboczej BHP SirSafety można bezpiecznie przechowywać różne rzeczy w bocznych kieszeniach zamykanych patką i rzepem. Przydaje się też pionowa kieszeń z zamkiem, która znajduje się od strony wewnętrznej kurtki Motorway Split.

Przednimi, na piersi, wewnętrzną

W odzieży odblaskowej BHP SirSafety Driver można zapinać dwie przednie kieszenie za pomocą automatycznego guzika. Dodatkowo model Driver jest wyposażony w skrytkę na piersi z zamkiem i w wewnętrzną, którą zapina się na rzep.

Na piersi, pionową, na telefon, bocznymi, wewnętrznymi

Jeśli ktoś nosi przy sobie wiele różnych akcesoriów, z pewnością zwróci uwagę na kurtkę roboczą odblaskową SirSafety Rush. Na piersi są aż dwie kieszenie – trójwymiarowe (zapinane na patkę i rzep®). Do tego można schować telefon w przeznaczonej na smartfon skrytce (z uchwytem na długopis). W kurtce Rush jest też dostępna schowana kieszeń pionowa z zamkiem, a także przestronna kieszeń wewnętrzna i dwie boczne.

Na ręce, na piersi, wewnętrzną

Odzież ostrzegawcza odblaskowa Helly Hansen także ma liczne kieszenie. Wybierając np. kurtkę z serii Hi-Vis można schować swoje rzeczy w kieszeniach na ręce, na piersi lub w wewnętrznej skrytce. Zarówno kieszenie na ręce, jak i na klatce piersiowej są wyposażone w zamek błyskawiczny YKK®.

Kurtki robocze odblaskowe klasy premium

Zamawiając kurtkę roboczą odblaskową w MarkoweBHP, można wybrać tę klasy premium renomowanego producenta Helly Hansen. Są wśród nich modele z serii Hi-Vis, a także odblaskowa kurtka robocza BHP, Magni Lime.

Kurtka robocza odblaskowa – jakie rozwiązania?

Kaptur

Profesjonalista poszukuje odzieży ostrzegawczej odblaskowej z odczepianym kapturem? Takie rozwiązanie znajdzie w kurtce roboczej odblaskowej Helly Hansen Berg (z zamkiem i sznurkiem) i modelach Hi-Vis tego producenta. Natomiast w odblaskowej kurtce Motorway Split od SirSafety kaptur wyposażony w ściągacz można schować, podobnie jak w modelu Ivalo MC4115H1 tej marki.

Stójka

Można u nas zamówić kurtkę odblaskową ze stójką – wystarczy zdecydować się na odzież roboczą odblaskową Helly Hansen (model Berg).

Uchwyt, pętelka

Potrzebny jest uchwyt na identyfikator? Znaleźć go można w odzieży odblaskowej BHP SirSafety. W kurtce Motorway Split można go wyjąć i zapiąć na zatrzask, a w modelu Rush odpiąć.

Chcąc natomiast zawiesić identyfikator przy pomocy pętelki, warto zwrócić uwagę na odzież odblaskową Helly Hansen, Berg. Z kolei pętelkę na dowód osobisty mają kurtki odblaskowe z serii Hi-Vis tego producenta. Dodatkowo model Magni Lime od Helly Hansen jest wyposażony w pętelkę na klapie sztormowej, by łatwiej można było pracować w rękawiczkach.

Kurtka wewnętrzna

Niektóre odblaskowe kurtki robocze SirSafety są wyposażone w kurtkę wewnętrzną (Ivalo MC4115H1 i Motorway Split). Zapina się ją na zamek i można m.in. odpiąć w niej rękawy.

Rękawy

W kurtce odblaskowej Starmax od SirSafety można odpiąć rękawy wyposażone w zamek. Z kolei odzież roboczą z odblaskami Helly Hansen (np. Magni Lime) wyposażono w rękawy przegubowe, by zapewnić najwyższą mobilność.

Wodoodporna

Są w naszej ofercie odblaskowe kurtki robocze BHP SirSafety i Helly Hansen, które są zarazem nieprzemakalne. Przykładem kurtki z odblaskami SirSafety jest Starmax, a Helly Hansen Icu Lemon Hi-Vis.

Typu Shell

Decydując się na kurtkę odblaskową Helly Hansen, można cieszyć się z rozwiązania typu Shell. Dzięki niemu odzież robocza z odblaskami (np. Icu Orange Hi-Vis) doskonale chroni przed żywiołami. Również kurtka odblaskowa BHP SirSafety Starmax zawiera materiał SoftShell.

Trzy warstwy

By zapewnić sobie największy komfort (np. odprowadzanie wilgoci, oddychająca odzież), warto wziąć pod uwagę kurtki odblaskowe składające się z trzech inteligentnych warstw. Starmax od SirSafety, a także odzież odblaskowa Helly Hansen są wykonane z trzech warstw.

Wzmocnienia

Mamy w swojej ofercie kurtki odblaskowe wzmocnione w newralgicznych miejscach. W kurtce Rush SirSafety znajdują się one na łokciach, a w Magni Lime Helly Hansen zastosowano Cordurę®, by wzmocnić również ramiona.

Klejona

Wszystkie modele odblaskowych kurtek roboczych BHP Helly Hansen są całkowicie klejone. Oznacza to, że żaden element w tej odzieży odblaskowej nie jest połączony z innym za pomocą szwów.

Ze szwami

Poszukując kurtki odblaskowej ze szwami, warto zdecydować się na model Rush od SirSafety. W tej kurtce producent zadbał o wyjątkową trwałość szwów, decydując się na potrójne, ryglowane.

Zamek błyskawiczny YKK®

W odblaskowej odzieży BHP Helly Hansen (m.in. w kurtce Magni Lime) są dwa zamki błyskawiczne YKK® - jeden chroni podbródek, a drugi zapewnia wentylację pod pachami.

Odporność na szkodliwe substancje

By w 100% uchronić siebie i swoją odzież przed niekorzystnym wpływem substancji szkodliwych, można zamówić u nas odblaskową kurtkę SirSafety, Rush.

Wydłużony tył

Wydłużony tył to większe poczucie komfortu – można je docenić w kurtkach roboczych BHP Helly Hansen z odblaskami z serii Hi-Vis.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych kurtek z odblaskami i bez!