Na sezon wiosenno-letni warto zdecydować się na lżejsze obuwie do pracy. Buty robocze powinny jednocześnie sprostać wymaganiom, jakie wiążą się z wykonywaniem obowiązków w określonych warunkach. Obuwie robocze na wiosnę i lato to najczęściej sandały robocze. Niepozorny wygląd sprawia, że letnie buty robocze przypominają zwykłe sandały do chodzenia po mieście. Są jednak wykonane w taki sposób, by praca w sandałach roboczych nie była trudniejsza niż zwykle. Jak wybrać sandały do pracy, żeby być zarazem efektywnym i nie odczuwać trudów otoczenia i mijających godzin?

Sandały robocze wysokiej jakości

Najlepiej od razu zdecydować się na markowe buty robocze, które gwarantują wysoką jakość, m.in. ze względu na zastosowane materiały oraz sposób wykonania. Sandały robocze cenionych producentów oferujących obuwie robocze, często wykorzystują skórę jako materiał podstawowy.

Ponadto buty robocze, które zaprojektował producent cieszący się uznaniem w branży obuwia i odzieży roboczej, są dostosowane do środowiska pracy. Świadczą o tym oznaczenia, które można znaleźć przy sandałach dla fachowców. Dzięki nim wiadomo np. że letnie i wiosenne obuwie outdoor sprawdzi się w wysokich temperaturach, czy tam, gdzie łatwo o przebicie materiału ze względu na ostre elementy. Dobrej jakości obuwie dla profesjonalistów jest również antypoślizgowe, gwarantując w ten sposób poczucie bezpieczeństwa.

Jedną z wiodących marek proponujących sandały robocze, jest portugalski producent ToWorkFor. Decydując się na obuwie ToWorkFor, można docenić zarówno precyzję, zastosowane rozwiązania technologiczne, materiały, a także elegancki design. Przykładem estetycznie wykończonych sandałów roboczych ToWorkFor są sandały Lagos.

Jak ocenić, czy buty robocze na wiosnę i lato są wygodne?

O wygodzie obuwia roboczego na cieplejsze dni w ciągu roku mogą świadczyć, np.:

  • materiały dostosowujące się do kształtu stopy,
  • rozwiązania ułatwiające szybkie wkładanie i zdejmowanie,
  • buty niepozostawiające odcisków na skórze,
  • elementy odprowadzające wilgoć i gorące powietrze.

Warto również sprawdzić, jaki jest rozmiar sandałów roboczych, a także co on dokładnie oznacza w przedstawionej tabeli. W niektórych krajach rozmiar 40 nie jest tożsamy z tym samym numerem w innym państwie.

Sandały robocze zapewniające poczucie bezpieczeństwa

Po czym poznać, że markowe obuwie robocze daje poczucie bezpieczeństwa podczas pracy? Świadczą o tym wzmocnienia, np. noski z poliwęglanu, a także podeszwa, która chroni przed ingerencją ostrych przedmiotów, czy certyfikaty, jakie posiadają sandały robocze.

Ponadto wspomniane już oznaczenia także informują o tym, w jakich warunkach obuwie robocze powinno sprostać wysokim oczekiwaniom. Przykładowo sandały robocze ToWorkFor Trail mają oznaczenia SRC, HRO i S1P, co oznacza, że kolejno są antypoślizgowe, zabezpieczają przed gorącym podłożem i przed przebiciem.

Komfort obuwia roboczego równie ważny jak bezpieczeństwo i wysoka jakość wykonania

Wiosną i latem buty robocze powinny być przewiewne, elastyczne i w miarę lekkie, by nie odczuwać w nich efektów zmęczonych stóp. Komfort mogą zapewniać takie elementy, jak zamszowa skóra, która „oddycha”, a jednocześnie dostosowuje się do kształtu nóg.

Warto też poszukiwać specjalnej wyściółki wykonanej z siatki, ponieważ służy zwykle do odprowadzania gorącego powietrza spod stóp. Dodatkowym wspomagającym rozwiązaniem, dzięki któremu w butach roboczych panuje przyjemna dla ciała temperatura, jest wkłada, która izoluje stopy od wysokiej temperatury, zarówno wewnątrz buta, jak i utrzymującej się na podłożu.

Podeszwa to także ważny element sandałów roboczych, a jednak często się o niej zapomina. To dzięki niej tak naprawdę można poczuć, jakby nie miało się obuwia roboczego na nogach. Zwłaszcza jeśli jest wyjątkowo miękka i w ten sposób sprawia, że stopy nie męczą się podczas pracy w trudnych warunkach, zarówno środowiskowych, jak i atmosferycznych.