Spodnie robocze to jeden z podstawowych elementów garderoby, jakie pracownik musi mieć na sobie. Taka odzież robocza BHP powinna być przede wszystkim wygodna, gwarantującą poczucie bezpieczeństwa, trwała i dostosowana do warunków, w jakich się wykonuje swoje zadania. Nie można też zapomnieć o funkcjonalności – im bardziej spodnie te są uniwersalne, tym większa szansa, że pracodawca będzie mógł zamówić je hurtem, ponosząc mniejsze koszty. Zatem spodnie do pracy powinny być uniwersalne, wygodne, trwałe i bezpieczne. Co to oznacza w praktyce? Jakie cechy spodni roboczych wskazują na takie właściwości?

Po czym poznać, że spodnie robocze są trwałe?

Niezależnie od tego, czy ma to być damska odzież robocza, czy męska, trwałość roboczych spodni można określić, biorąc pod uwagę:

 • materiał, z jakiego są wykonane spodnie do pracy BHP,

 • normy, jakie spełnia odzież robocza,

 • czy spodnie te, to markowa odzież robocza, czy nie,

 • środowisko, w jakim spodnie robocze zachowują trwałość,

 • czy miejsca, które najszybciej się przecierają, mają dodatkowe wzmocnienia,

 • jak solidne są zapięcia i w jakie spodnie robocze są wyposażone,

 • zastosowane szwy i przeszycia.

Co świadczy o uniwersalności spodni roboczych?

Uniwersalne spodnie do pracy BHP można nosić w różnych warunkach (atmosferycznych, wewnętrznych, zewnętrznych). Takie spodnie przeznaczone dla pracowników będą sprawdzać się praktycznie w dowolnym zakładzie pracy i w każdej gałęzi przemysłu.

Ważna jest również tkanina – im lepiej „znosi” niższe bądź wyższe temperatury, a także opady, tym częściej taką odzież roboczą można nosić, nie kupując dodatkowych par spodni.

Normy, jakim odzież dla pracowników może sprostać, także wskazuje, przy jakich pracach dany model spodni roboczych warto mieć na sobie.

Liczba i rozmieszczenie kieszeni w spodniach roboczych także sprawia, że odzież tę można postrzegać jako mniej lub bardziej uniwersalną. Najczęściej im więcej kieszeni tym lepiej, z tym że powinny mieć one różne przeznaczenie. Nie ze wszystkich trzeba korzystać, niemniej warto zawsze wiedzieć, że jest specjalna przegródka na akcesoria robocze, czy inne podręczne przedmioty.

Kolor spodni roboczych także ma znaczenie, jeśli chodzi o ich uniwersalność. Niekiedy, zamiast inwestować w odzież ostrzegawczą odblaskową tego typu, lepiej wybrać ciemne spodnie, które są wyposażone w odblaski. Dzięki temu pracownik jest zawsze widoczny, a jego odzież robocza bardziej wtapia się w tło. Często pracownik, który wykonuje swoje obowiązki w stonowanej odzieży roboczej, jest bardziej skupiony na pracy, a jego wzrok się nie męczy. Zwłaszcza gdy musi pracować w przestrzeni mocno nasłonecznionej.

Wygodne spodnie robocze – czym się cechują?

O tym, że spodnie robocze są wygodne, można przekonać się, gdy w opisie konkretnej odzieży roboczej tego typu znajdzie się takie elementy, jak:

 • profilowane nogawki,

 • szeroki wybór spodni do pracy pod względem rozmiaru,

 • zapinanie, które umożliwia dopasowanie spodni do ciała, gwarantujące, że odzież ta nie zsunie się nawet podczas pracy w ruchu,

 • tkanina, która nawet w trudnych warunkach, zachowuje swoje właściwości, a przy tym jest lekka i przewiewna,

 • funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym spodnie do pracy nie „włączają” blokady w głowie, że aby wykonać daną czynność, potrzebne są dodatkowe akcesoria robocze, np. przybornik z narzędziami, czy podkładka pod kolana, żeby nie przetrzeć materiału,

 • krój spodni, który powoduje, że można w tej odzieży roboczej wykonać praktycznie każde zadanie, bez obawy o to, że spodnie będą krępować ruchy, gdy pracownik spróbuje np. stanąć w nich zbyt szeroko,

 • przeznaczenie spodni roboczych – wskazuje, że zachowują się tak samo, niezależnie od warunków, czyli m.in. powodują, że ciało bardziej się poci, gdy pracuje się, gdy jest gorąco.

Jakie spodnie robocze można uznać za bezpieczną odzież roboczą?

Przede wszystkim spodnie do pracy powinny spełniać wymogi pod względem bezpieczeństwa, o czym informują różne oznaczenia typu ISO, czy IŚO.

Warto też zwrócić uwagę na gramaturę tkaniny jej rodzaj i jakość, a także na zastosowane domieszki, szwy oraz splot, którym wzmocniono podstawowy materiał.

Producent spodni roboczych także ma znaczenie. Jeśli wybiera się damską odzież roboczą lub męską, sygnowaną marką, która kojarzy się z BHP, wtedy takie spodnie do pracy zdecydowanie zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo w spodniach do pracy zależy również od głębokości kieszeni, ich rozmieszczenia, zastosowania, a także dobranego zapinania.

Ponadto spodnie robocze BHP zapewniają poczucie bezpieczeństwa, gdy nie zsuwają się podczas wykonywania powierzonych zadań. Powinny być również odporne na warunki, w jakich trzeba pracować, jeśli nie zaliczają się do przyjaznych bądź dogodnych, jak: wysoka temperatura, duża wilgotność, silne nasłonecznienie, czy bliski kontakt ze szkodliwymi substancjami.

Dlaczego warto zamówić spodnie robocze w MarkoweBHP?

Uniwersalność

Spodnie robocze na MarkoweBHP są przeznaczone dla pracowników wykonujących swoje obowiązki w dowolnym sektorze przemysłu – w pomieszczeniu i na zewnątrz. Zamiast osobno zdecydować się na odzież budowlaną i odzież roboczą BHP na co dzień, wystarczy kupić jedną, solidną parę spodni włoskiego producenta SIRSAFETY.

Szeroki wybór

Proponujemy od bermudów i spodni na wiosnę lato, po spodnie z długimi nogawkami i całoroczne. Są dostępne ultralekkie spodnie do pracy, jak też wyposażone w liczne wzmocnienia w najbardziej newralgicznych miejscach, jak kolana, czy pas. Każdą parę można kupić w idealnym dla siebie rozmiarze, decydując się na model m.in. z odpowiednią liczbą kieszeni, czy elementów odblaskowych.

Bezpieczeństwo

Nasze spodnie dla pracowników spełniają wymagania pod względem odporności na substancje szkodliwe (Oeko-Tex® Standard 100). Kwalifikują się również do I kategorii ŚOI (są odporne na: powierzchowne uszkodzenia mechaniczne i słabe drgania; kontakt z wysoką temperaturą do 50 °C; typowe warunki atmosferyczne, np. opady, nasłonecznienie). Wiele par spodni z naszej oferty nadaje się również do prania przemysłowego (spełniają normę ISO 15797). Spodnie do pracy z naszego sklepu są też wyposażone w elementy odblaskowe.

Wygoda

Spodnie do pracy, które proponujemy, mają doskonałą wentylację, co gwarantuje wewnętrzny pas Airbelt® wykonany z tkaniny Airmesh. Współczesny krój ErgoFit tej odzieży roboczej BHP dodaje pewności siebie, a profilowane nogawki nie utrudniają wykonywania powierzonych zadań. Zastosowanie elastycznych, lekkich tkanin przekłada się na bardziej wydajną pracę, gdy każdy ruch nogą jest możliwy. Dodatkowym atutem są regulowane kieszenie, w których można przechowywać najrozmaitsze akcesoria robocze (np. miarkę), a także telefon komórkowy i długopis bądź ołówek.

Trwałość

Wybierając spodnie robocze w MarkoweBHP, tak naprawdę inwestuje się w solidną odzież, którą można nosić latami. Świadczą o tym podwójne lub potrójne szwy, specjalne rygle, a także wzmocnienia na kolanach i piętach, a także w kieszeniach materiałem odpornym na ścieranie, np. Oxford poliester 500D, czy Cordura®. O trwałości świadczy też specjalny splot Ripstop i odpowiednia gramatura tkanin. Dopełnieniem jest solidne zapinanie, takie jak zamki błyskawiczne YKK®, rzepy, profilowane guziki oraz zatrzaski.

Funkcjonalność

Pracownik w markowych dżinsach, bermudach, czy innych roboczych spodniach z naszego sklepu łatwo ukryje swój identyfikator. Ta odzież robocza BHP jest wyposażona w specjalny, regulowany uchwyt, który to umożliwia. Można też nosić cięższe narzędzia na kółku, inteligentnym zaczepie – dzięki niemu niezbędne akcesoria robocze są zawsze pod ręką, a spodnie nie są niepotrzebnie obciążane. Pozostaje więcej przestrzeni w kieszeniach, których zresztą też nie brakuje – znajdują się z przodu, z tyłu, na kolanach, a wiele z nich jest podwójnych lub wielofunkcyjnych i regulowanych oraz zapinanych na zatrzask.

Cena

W naszym sklepie można zamówić wysokiej jakości robocze spodnie w dobrej cenie. Jesteśmy przekonani, że stosunek jakości do kosztów jest zdecydowanie na korzyść naszych Klientów. Warto regularnie odwiedzać sklep MarkoweBHP, ponieważ ceny bywają jeszcze niższe, gdy odzież robocza BHP jest w promocji. Regularnie pojawiają się też nowe modele, które wpisują się w potrzeby naszych wymagających profesjonalistów, pracujących w trudnych warunkach w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą spodni roboczych!